Sušenje odeće u zatvorenom prostoru može biti efikasnije ako se predmeti pravilno rasporede. Iako je mašina za sušenje odeće najbrži način sušenja, njena upotreba može značajno povećati račun za struju tokom zimskih meseci. Umesto da zimi povećavate troškove, bolje je da pravilno koristite sušilicu unutar prostora, što može dati odlične rezultate.

– Sve se svodi na cirkulaciju vazduha – naglasila je domaćica i stručnjak za kućne poslove, Britanka Elis Bir.

– Kada sušite stvari, sitnije komade obavezno stavite dole. Manji predmeti, poput čarapa, donjeg veša i hulahopki, treba da budu na donjem delu sušilice, dok veća odeća ide na vrh – objasnila je.

– Svi stavljamo čarape gore – dodala je Elis, ističući koliko je važno da se odeća pravilno rasporedi.

– Postavite male stvari dole kako bi vazduh mogao slobodno da cirkuliše – savetuje ona.

Takođe je preporučila korišćenje vešalica za odeću, jer to ne samo što olakšava peglanje, već omogućava i bolju cirkulaciju vazduha oko ostalih predmeta.

U video klipu objavljenom na Jutjubu  kanalu "This Morning", Elis pokazuje kako okačiti odeću na vešalice, a zatim ih postaviti na sušilicu. Osim toga, upozorila je: „Nemojte okačiti odeću direktno na radijatore... direktna toplota može oštetiti tkanine, a ujedno sprečava cirkulaciju toplog vazduha“.

Još jedan koristan savet je da uključite dodatni ciklus centrifuge u veš mašini pre nego što izvadite mokar veš. Ova funkcija pomaže da se ukloni višak vode iz odeće, a nije loše ni ponoviti ciklus više puta.

Takođe, važno je da ne pretrpavate sušilicu, jer je cirkulacija vazduha ključna za uspešno sušenje. Preporučuje se i ulaganje u odvlaživač vazduha sa opcijom za sušenje veša, koji pomaže da se ukloni vlaga iz prostorije.

Uklanjanjem viška vlage iz vazduha odeća će se brže osušiti.

Povezane vesti