Seksolog Nađa Bokodi otkrila je da nikad nije započinjala vezu s pitanjima sve do svoje sadašnje devojke. Partnerka je jednom upitala kako postiže orgazam i to sasvim ležerno kao da je pitala šta će jesti za ručak.
Ne očekujući jednostavno pitanje, borila se da pronađe odgovor. Otvoreno pričanje o seksu može biti veliki izvor anksioznosti za mnoge ljude, nešto što Nađa tvrdi da dolazi iz istorije polno negativne kulture.
“U središtu toga je strah od seksa i pogrešna percepcija o tome da ako se otvoreno raspravlja o tome, promovisaćete promiskuitet među mladima. Iako je to lično, ne postoje iste erogene zone, fantazije ili anatomije kod dve osobe”, objasnila je za Daily Star.
Sistemi seksualnog obrazovanja optuženi su da uče žene da je seks nešto što im se radi, a ne nešto što same rade. Dok uče o mokrim snovima, erekciji i ejakulaciji, zadovoljstvo žena često se stavlja u drugi plan. Možda je tako jer mnoge žene nikad ne postave svojim partnerima pitanje: „Šta te tera da postigneš orgazam?“ jer se muški orgazmi već prioritet.
“Ne samo zato što je polno negativna kultura stigmatizovala ovakve rasprave, mnoge žene nikada nisu imale istinski recipročan seks pa ili iskreno ne znaju ili osećaju krivicu jer su dopustile partneru da se usredsredi na njihov užitak”, zaključila je.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.