Novo istraživanje je otkrilo zašto žene češće od muškaraca lažu o orgazmu, kao i zašto se to obično ne dešava zauvek.

U analizi podataka od 11.541 ispitanika iz šest evropskih zemalja, istraživači su pokušali da shvate ko i zašto fura ovu se*sualnu "prevaru".

Prema rezultatima objavljenim u "Journal of Sex Research", oko 13 odsto muškaraca i žena trenutno laže o orgazmu, dok 28 odsto to više ne radi, a čak 51 odsto ispitanika nikada nije simuliralo se*sualni vrhunac.

Međutim, među polovima, žene su te koje češće pribegavaju ovoj strategiji.

Ispitanici koji su trenutno simulirali orgazam činili su 8,59 odsto muškaraca i 18,11 odsto žena. Kada je reč o onima koji su to radili u prošlosti, 18,74 odsto su bili muškarci, a 34,41 odsto žene.

Zanimljivo je da su žene češće sklone ovakvom ponašanju, dok su muškarci više skloni da nikada ne lažu o orgazmu, sa 65,79 odsto u odnosu na 36,41 odsto žena.

Jedan od faktora koji je povezan sa većim šansama za simulaciju orgazma je se*sualna orijentacija, broj se*sualnih partnera tokom života, kao i roditeljstvo.

Takođe, status veze i upotreba se*sualnih igračaka imaju značajnu ulogu u tome da li će neko odlučiti da "glumi" dostizanje vrhunca.

Ispitanici u otvorenim vezama imali su više su simulirali orgazam u poređenju sa onima koji su u stabilnim, dugotrajnim vezama. Osobe koje su redovno koristile se*sualne igračke takođe su bile sklonije ovoj strategiji.

Istraživanje je pokazalo da su oni koji lažu o orgazmu manje zadovoljni svojim se*sualnim životom, vezama i životom uopšte. Iako simulacija može privremeno održati harmoniju, ona često dovodi do nezadovoljstva na duže staze.

Istraživači navode da farsa oko orgazma zaslužuje dodatnu pažnju, jer ima potencijalne posledice po sreću i dobrobit ljudi.

Kad su ispitanici upitani zašto su prestali da lažu o orgazmu, muškarci i žene su uglavnom naveli poboljšanu komunikaciju sa partnerima i razvoj zadovoljavajućih se*sualnih odnosa.

Međutim, muškarci koji su prestali obično su rešavali problem ili prestali sa se*sualnim odnosima, dok su žene više prihvatale život bez orgazma, ne osećajući potrebu da lažu.

Prethodna istraživanja opisuju ženske orgazme kao "biološki eluzivne", što bi moglo objasniti zašto neke žene, kao i njihovi partneri, odustaju od daljih pokušaja.

Iako je orgazam važan za mentalno zdravlje, istraživanja su pokazala da se*s nije samo to. Srećom, otvorena komunikacija i iskrenost u vezi sa željama i potrebama ključni su za ostvarivanje zadovoljavajućeg se*sualnog iskustva, prenosi NY Post.

Povezane vesti

Zašto je Sergej sebi dao nadimak Sting?
Showbiz

Zašto je Sergej sebi dao nadimak Sting?

Sergej Ćetković se, gostujući u emisiji "Exkluziv NIGHT" prisetio mladosti, pa priznao da je sebi, tokom srednjoškolskih dana, dao nadimak Sting, a evo i kako je do toga došlo...

15.12.2024. 8:34