Da li će doći do toga da osobe koje nisu u stanju da se uklope i imaju veze uđu u romantičan odnos sa robotima? Ovo je pitanje za psihologa Lea Ivaniševića, dok će nam Ivan Bildi, stručnjak za digitalni marketing, direktno u programu uživo pokazati kako to sve izgleda.
“U pitanju je aplikacija dostupna na Gugl plej i Epl prodavnicama, gde možete da napravite nekog svog avatara sa kojim želite da komunicirate. To može biti bilo koja kombinacija, muško-žensko, čak i da vi kažete kog ste pola. U tim prvim koracima pravite profil i izaberete neke od ponuđenih izgleda”, objasnio je Ivan Bildi i pokazao primer virtuelne devojke kojoj su dali naziv “Maja”.
Botovi mogu imati različite ličnosti u zavisnosti od toga ko šta želi – naša virtuelna devojka može biti, na primer, zgodna, smešna i smela, stidljiva, skromna, pažljiva, ili pametna, stroga i racionalna. Aplikacija zatim pita da li korisnik dozvoljava slanje i primanje eksplicitnih poruka i fotografija .
U studiju “Jutra” pokazali smo detaljno kako izgleda komunikacija i upoznavanje sa virtuelnom devojkom Majom, a kako na ovaj "tehnološki napredak" gleda psihologija, odnosno koje su moguće posledice, detaljnije je objasnio psiholog Leo Ivanišević...
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.