
Ovi simptomi više navode na gastroenterološki problem, a zapravo može biti reč o RAKU JAJNIKA! „Zatvor, bol u stomaku, štucanje...“
Simptomi su specifični, i pre navode na gastroenterološki nego na ginekološki problem.
8.5.2025. 11:46
Uvijanje kose je omiljeni način da se postigne glamurozan i elegantan izgled. Bez obzira na tip kose, postoje razne metode za postizanje savršenih lokni. Evo nekoliko najpopularnijih tehnika:
Ilustracija Foto: Sofia Zhuravetc/Shutterstock
10.9.2024.|10:48
Izvor: prva.rs/A.B.
1. Uvijanje peglom za kosu
Pegla za kosu može biti odličan alat ne samo za ispravljanje, već i za uvijanje kose. Ova metoda daje prirodne, labave talase i može se koristiti na različitim dužinama kose. Ključ je u tehnici - pramen kose se obavija oko pegle i povlači u blagom luku.
Prednosti uvijanja peglom za kosu je to što brzo uvije i daje prirodan izgled, i jedina je mana što se na ovaj način kosa može oštetiti ukoliko ne koristite zaštitu od toplote.
2. Uvijanje figarom
Figaro je tradicionalni alat za uvijanje koji omogućava kreiranje različitih veličina lokni, u zavisnosti od debljine cevi figara. Ova metoda je odlična za postizanje definisanih lokni i dugotrajne frizure.
Prednosti figara su te što brzo kreira definisane lokne i pogodan je za sve tipove kože (tanja vlas/gusta baršunasta kosa). Mana je što figarom možete isušiti kosu ako ga preterano koristite.
3. Uvijanje viklerima
Vikleri važe za “klasik” u svetu uvijanja kose. Postoje razne vrste - od sunđerastih, preko termo viklera, pa sve do onih sa čičkom. Ova metoda je nežnija prema kosi jer ne koristi direktnu toplotu (osim termo viklera).
Prednosti korišćenja viklera su te što je vrlo bezbedno za kosu i idealni su ako želite da ste ljubiteljke voluminoznih lokni.
S druge strane, koliko god da su efikasni, vikleri usporavaju ceo process uvijanja, odnosno uvijanje traje duže (najčešće tokom cele noći) i rezultati mogu biti nepredvidivi, bez prakse.
4. Uvijanje kosom (pletenice ili uvrtanje)
Jedna od najprirodnijih metoda uvijanja kose jeste pletenje kose u pletenice ili uvijanje pramenova pre spavanja. Ova metoda ne koristi nikakve uređaje i može biti nežnija za kosu.
Prednost je što ne koristite aparat koji ne uništava vlasi jer nema toplote i vrlo je jednostavno i jeftino.
Rezultati su manje postojani i potrebno je vreme da se kosa prirodno osuši, svakako su mane ovog načina uvijanja kose.
5. Keratinsko uvijanje
Za one koji traže dugotrajnije rešenje, keratinsko uvijanje može biti odlična opcija. Ovaj tretman koristi keratin i hemikalije da bi se postigle trajne lokne koje mogu trajati mesecima. Iako je ovo metoda sa najtrajnijim efektom, zahteva profesionalno izvođenje.
Keratinskim uvijanjem dobijate dugotrajne lokne i na taj način smanjujete potrebu za svakodnevnim stilizovanjem, što automatski znači da će vam kosa biti zdravija, jer je nećete izlagati toploti.
Keratinsko uvijanje nije za svačiji džep, pa se u svetu lepote smatra nešto skupljim tretmanom, pogotovo što se proces uvijanja mora često ponavljati.
Korišćenje pegle za kosu za uvijanje može delovati kao izazov, ali uz pravilan postupak postižu se prelepi talasi ili lokne. Evo kako se pravilno koristi pegla za uvijanje kose. Detaljne postupke vam donosimo u nastavku:
1. Priprema kose Prvo i najvažnije, kosa mora biti potpuno suva pre nego što počneš sa uvijanjem. Uvijanje mokre kose može je oštetiti jer toplota iz pegle u kombinaciji sa vlagom može uzrokovati lomljenje vlasi.
Operi i osuši kosu ili koristi suvi šampon ako ti je kosa već čista. Nanesite proizvod za zaštitu od toplote (sprej, krema ili serum) da bi se kosa zaštitila od oštećenja izazvanih toplotom.
2. Podešavanje temperature pegle Pravilna temperatura je ključna za postizanje željenog rezultata bez oštećenja kose. Za tanju i lomljiviju kosu koristi nižu temperaturu (150-180°C), dok deblja i gusta kosa može podneti višu (200-220°C).
3. Podela kose u pramenove Da bi uvijanje bilo uredno i ravnomerno, kosa treba da se podeli u manje sekcije. Preporučuje se da se kosa podeli u četiri dela: dva sa strane i dva pozadi. Svaki od tih delova može se dalje podeliti u pramenove širine 2-3 cm.
4. Tehnika uvijanja
Uhvati jedan pramen kose i postavi ga između ploča pegle, blizu korena, ali ne previše blizu kože da ne bi izazvala opekotine.
Drži peglu pod blagim uglom i počni polako okretati peglu za 180 stepeni (tako da kosa formira "S" oko pegle).
Dok pegla klizi niz pramen kose, lagano je povlači prema krajevima, održavajući rotaciju. Brzina povlačenja će odrediti koliko će lokne biti definisane – brže povlačenje daje blage talase, dok sporije daje čvršće lokne.
5. Završni koraci
Ponovi postupak sa svim pramenovima.
Nakon što završiš uvijanje svih pramenova, ostavi kosu da se ohladi nekoliko minuta pre nego što dodaš završne proizvode.
6. Fiksiranje Kada se kosa ohladi, možeš blago proći prstima kroz nju za opušteniji izgled. Na kraju, nanesi lak za kosu kako bi učvrstila lokne i obezbedila postojanost frizure tokom dana.
Saveti:
Manji pramenovi daju čvršće lokne, dok veći daju opuštenije talase.
Ne povlači peglu previše brzo, jer ćeš tako dobiti slabije uvijanje.
Uvijaj kosu od lica ka nazad za prirodan izgled.
Uz ovaj vodič, uvijanje peglom će ti postati jednostavno, a rezultati efektni i dugotrajni.
Izbor između viklera i figara (ili pegle za uvijanje kose) zavisi od više faktora, uključujući tip kose, vreme koje imaš na raspolaganju, i željeni efekat. Obe metode imaju svoje prednosti i mane, pa evo poređenja koje ti može pomoći da doneseš najbolju odluku:
VIKLERI
Prednosti:
Mane:
FIGARO/PEGLA ZA UVIJANJE
Prednosti:
Mane:
ZAKLJUČAK
Na kraju, izbor zavisi od tvojih prioriteta – ako ti je važnije zdravlje kose, odluči se za viklere. Ako ti je važnija brzina i preciznost, figaro je bolji izbor.
Odabir pravog aparata za uvijanje kose u velikoj meri zavisi od tvog tipa kose. Različiti uređaji funkcionišu na različite načine, a pravi izbor će pomoći da postigneš željeni izgled, a da pri tom minimalizuješ oštećenja. Evo nekoliko saveta za odabir aparata prema tipu kose:
Tanka kosa je sklonija oštećenjima i lomljenju, pa je važno izabrati uređaj koji ne koristi preterano visoke temperature.
Izbegavaj metalne aparate jer mogu previše isušiti tanku kosu. Uvek koristi sprej za zaštitu od toplote pre nego što koristiš bilo koji toplotni uređaj.
Gusta kosa obično zahteva više vremena i više toplote da bi zadržala oblik, pa ti je potreban aparat sa višom temperaturom i snažnijim performansama.
Koristi aparate sa širim cilindrima (32 mm ili više) kako bi lakše uvijala veće pramenove kose.
Obrati pažnju na veličinu cevi figara – za guste pramenove, veći cilindri omogućavaju lakše rukovanje.
Kovrdžava kosa često zahteva dodatno stilizovanje da bi se definisale postojeće lokne ili dobile labavi talasi.
Figaro sa kontrolom temperature i keramičkom oblogom: Pomaže u definisanju prirodnih lokni, a keramička obloga smanjuje friz efekt i štiti kosu od isušivanja.
Pegla sa funkcijom za uvijanje: Ove pegle omogućavaju ispravljanje i uvijanje istovremeno, što je korisno za ravnanje korena i oblikovanje krajeva.
Difuzor za sušenje kose: Iako nije direktno aparat za uvijanje, difuzor može pomoći u definisanju prirodnih lokni bez preterane upotrebe toplote.
Koristi aparate koji ne koriste previše toplote jer kovrdžava kosa može biti suva i sklona pucanju.
Uvek koristi proizvode za hidrataciju i definisanje lokni kako bi postigla najbolje rezultate.
Ravna kosa često ne zadržava lokne dugo, pa ti je potreban aparat sa većom snagom kako bi osigurao da oblik traje duže.
Figaro sa titanskom ili turmalinskom oblogom: Ovi materijali bolje prenose toplotu i pomažu da lokne traju duže na ravnoj kosi.
Pegla za uvijanje sa širokom cevi (28-32 mm): Ovakvi aparati mogu stvoriti labave talase ili definisane lokne koje će trajati duže.
Termo vikleri ili električni vikleri: Idealni za ravnu kosu jer koriste toplotu kako bi kosa brže usvojila novi oblik.
Pre uvijanja koristi sprej za teksturu ili lagani lak za kosu kako bi lokne trajale duže.
Kada koristiš figaro, uvrći kosu ka spolja od lica za prirodniji izgled lokni.
Uvijanje kose pomoću trake od bade mantila je jednostavna, popularna tehnika koja ne koristi toplotu, a daje lepe, opuštene lokne. Ovaj metod je idealan za one koji žele da izbegnu oštećenja uzrokovana toplotnim uređajima poput figara ili pegle za kosu. Evo kako možeš pravilno uviti kosu ovom tehnikom:
Najbolji rezultati postižu se na tek opranoj, blago vlažnoj kosi. Ako ti je kosa suva, možeš je lagano navlažiti vodom ili koristiti sprej za oblikovanje koji pomaže zadržavanju lokni.
Očešljaj kosu kako bi uklonila sve čvorove i ravnomerno rasporedila vlagu.
Možeš naneti lagani penasti preparat za kosu kako bi lokne bile postojanije.
Uzmi traku koja se koristi za vezivanje bade mantila. Traka bi trebalo da bude dovoljno duga da pređe preko tvoje glave, sa krajevima koji se protežu s obe strane.
Stavi traku na glavu kao traku za kosu, s tim da oba kraja trake budu na obe strane glave.
Preporučuje se da traka bude postavljena blizu temena kako bi lokne počele od vrha glave.
Uvijanje kose
Učvršćivanje
Kada uviješ obe strane, krajeve trake možeš zavezati kako bi ostali sigurni tokom noći. Najbolji rezultati postižu se ako ostaviš kosu uvijenu preko noći, jer će se kosa prirodno oblikovati dok se suši.
Otpustanje trake i oblikovanje
Ujutru ili nakon što je kosa potpuno suva, pažljivo izvuci traku iz kose. Ne povlači naglo kako ne bi oštetila lokne. Prođi prstima kroz kosu kako bi omekšala i oblikovala lokne po želji. Ako želiš dodatni volumen, možeš lagano natapirati koren ili proći prstima kroz kosu.
Fiksiranje frizure
Za dugotrajnije lokne, možeš koristiti lak za kosu ili lagani sprej za teksturu kako bi frizura ostala postojana tokom dana.
Ova metoda daje mekane, opuštene talase, pa ako želiš čvršće lokne, koristi tanju traku ili manji broj pramenova kose prilikom uvijanja.
Najbolje je da kosa bude blago vlažna, ali ne previše mokra, jer previše vlage može produžiti vreme sušenja i oslabiti formu lokni.
Uvijanje kose viklerima je klasična metoda koja omogućava postizanje različitih vrsta lokni, od labavih talasa do čvrstih kovrdža, a ujedno je nežnija prema kosi jer može (u nekim slučajevima) da izbegne upotrebu toplote. Evo kako pravilno koristiti viklere za postizanje željenog izgleda:
Priprema kose
Kao i kod drugih tehnika uvijanja, priprema je ključna za postizanje dugotrajnih i definisanih lokni.
Koraci:
Operi kosu i blago je prosuši peškirom, ali neka ostane vlažna.
Nanesite sprej za zaštitu od toplote (ako koristiš termo viklere) ili preparat za volumen i postojanost (penu ili sprej za stilizovanje) kako bi lokne bile dugotrajnije.
Odabir pravih viklera
Na tržištu postoji više vrsta viklera, a odabir zavisi od tipa kose i željenog rezultata:
Podela kose
Da bi uvijanje bilo uredno, kosa treba biti podeljena na manje pramenove. Širina pramenova zavisi od veličine viklera koje koristiš.
Koraci:
Podeli kosu u četiri dela: prednji deo, dva bočna i zadnji deo.
U svakom delu deli pramenove na širinu viklera koje koristiš. Što je manji vikler, uži treba da bude pramen.
Uvijanje kose
Sada je vreme za uvijanje. Postupak je jednostavan, ali zahteva malo prakse kako bi se postigli najbolji rezultati.
Koraci:
Uhvati pramen kose i postavi vikler na krajeve kose.
Počni uvijati pramen od krajeva prema korenu, održavajući kosu zategnutom kako bi se postigli što uredniji rezultati.
Uvijaj pramen sve do korena glave, vodeći računa da se vikler dobro pričvrsti uz kožu glave.
Osiguraj vikler šnalicom, ukosnicom ili pomoću sistema koji dolazi sa viklerima (u slučaju čičak viklera, nije potrebna dodatna učvršćivanja).
Ponovi ovaj postupak sa svim pramenovima.
Sušenje ili čekanje
Zavisno od toga koje viklere koristiš, proces može uključivati toplinsko oblikovanje ili sušenje na vazduhu.
Skidanje viklera
Nakon što se kosa potpuno osuši ili vikleri ohlade, pažljivo ih skini.
Koraci:
Počni skidanje viklera od dna prema vrhu, pažljivo odvijajući kosu bez povlačenja.
Pusti da se lokne prirodno opuste, bez agresivnog češljanja. Ako želiš labavije talase, možeš proći prstima kroz kosu.
Nakon što ukloniš viklere, koristi lak za kosu kako bi lokne duže trajale.
Ako želiš veći volumen, možeš blago natapirati kosu kod korena ili protresti glavu kako bi lokne dobile prirodniji izgled.
Vrste lokni prema vrsti viklera
Prednosti i mane uvijanja viklerima
Bezbedniji su za kosu (bez toplote ili s minimalnom toplotom). Daju dugotrajan volumen i lokne. Mogu se koristiti preko noći (sunđerasti vikleri).
Duže vreme stilizovanja (posebno za viklere bez toplote). Rezultat može biti nepredvidiv ako se ne postave pravilno.
Uvijanje kose viklerima je odličan način da postigneš glamurozne lokne bez oštećenja.
Uvijanje kose krpicama je tradicionalna metoda uvijanja koja ne koristi toplotu i daje prirodne, opuštene lokne. Ova tehnika je jednostavna i ekonomična, a osim toga, vrlo je nežna za kosu, jer izbegava oštećenje koje može prouzrokovati toplota. Idealna je za one koji žele prirodne lokne bez upotrebe uređaja.
Počni sa vlažnom kosom: Ova tehnika najbolje funkcioniše na blago vlažnoj kosi. Možeš je oprati i osušiti peškirom tako da bude skoro suva, ali još uvek vlažna. Ako ti je kosa suva, možeš je lagano nakvasiti prskanjem vode ili upotrebiti neki proizvod za stilizovanje.
Pripremi kosu: Dobro očešljaj kosu kako bi uklonila čvorove i nanesi neki lagani proizvod za oblikovanje (penasti preparat ili sprej za lokne) kako bi lokne duže trajale.
Izreži trake od tkanine: Koristi stare majice, posteljinu ili neku mekanu pamučnu tkaninu. Trake bi trebalo da budu dužine oko 20-25 cm i širine oko 2-3 cm. Širina traka može varirati u zavisnosti od toga kakve lokne želiš – tanje trake će stvoriti sitnije lokne, dok će šire trake dati labavije talase.
Podeli kosu na manje sekcije. Koliko ćeš sekcija napraviti zavisi od toga koliko guste i čvrste lokne želiš. Manje sekcije daju sitnije i čvršće lokne, dok veće sekcije stvaraju mekše i opuštenije talase.
Uhvati jedan pramen kose i postavi krpicu blizu krajeva tog pramena. Kraj pramena presavij preko krpice kako bi ga pričvrstila i počni da uvijaš kosu prema gore, do korena.
Kada dođeš do korena kose, zaveži krajeve krpice u čvor kako bi osigurala da pramen ostane uvijen.
Ponovi ovaj postupak sa svakim pramenom kose dok sva kosa ne bude uvijena.
Najbolje je ostaviti kosu uvijenu preko noći kako bi se potpuno osušila i zadržala oblik. Ako ti se žuri, možeš fenirati kosu na hladnom vazduhu kako bi ubrzala sušenje.
Kada je kosa potpuno suva, pažljivo odvij krpice. Ne povlači ih naglo kako ne bi poremetila formu lokni.
Nakon što si uklonila sve krpice, prođi prstima kroz kosu kako bi razdvojila lokne i postigla prirodniji izgled.
Ako želiš, možeš naneti lagani lak za kosu ili sprej za teksturu kako bi lokne bile postojanije tokom dana. Za dodatni volumen, možeš blago natapirati kosu kod korena ili protresti glavu kako bi dobila puniji izgled.
Prednosti uvijanja kose krpicama:
Ne koristi toplotu: Ovo je nežan način da se uvije kosa bez oštećenja.
Jednostavno i ekonomično: Nema potrebe za posebnim aparatima ili viklerima – možeš koristiti bilo koju staru tkaninu.
Prirodne lokne: Ova metoda daje opuštene, prirodne lokne koje su savršene za svakodnevni izgled.
Pored navedenih načina uvijanja kose tokom noći (uz pomoć krpica, trakom bade mantila, viklerima, pletenica), postoji još jedan metod koji se primenjuje tokom noći, kako bi rezultati bio efikasan. Reč je o uvijanju kose uz pomoć čarape i pravljenjem pletenice u punđi.
Ovo je odličan trik za postizanje laganih, opuštenih talasa.
Napraviti punđu s čarapom: Uveče blago navlaži kosu i napravi visoku punđu na vrhu glave pomoću uvijene čarape (ili "donut" sunđera za punđu).
Ostaviti preko noći: Spavaj s punđom i ujutru je pažljivo otpusti. Dobiješ mekane, voluminozne talase.
Ova metoda kombinuje pletenice i pundžu, a daje lepe i lagane talase.
Pripremi kosu: Lagano vlažnu kosu podeli na dva dela i ispleti dve klasične pletenice.
Savi pletenice u punđu: Uvrni svaku pletenicu u nisku punđu iza ušiju i pričvrsti ih šnalama ili gumicama.
Ostaviti preko noći: Ujutru otpusti punđe i pletenice, a zatim prođi prstima kroz talase za prirodan izgled.
Upotreba proizvoda za stilizovanje: Pre nego što uviješ kosu, nanesi lagani penasti proizvod ili sprej za postizanje teksture kako bi lokne duže trajale.
Spavanje na svilenoj jastučnici: Svilene ili satenske jastučnice smanjuju trenje i pomažu da lokne ostanu glatke i postojane.
Ne previše vlažna kosa: Kosa treba da bude blago vlažna, ali ne previše mokra kako bi se u potpunosti osušila preko noći i zadržala oblik.
Svaka od ovih metoda pruža različite rezultate, ali sve su praktične i nežne prema kosi jer izbegavaju upotrebu toplote.
Keratinsko uvijanje kose je specijalizovana metoda koja koristi keratin, prirodan protein koji čini osnovu kose, za oblikovanje i poboljšanje strukture kose. Ova metoda je posebno popularna zbog svojih dugotrajnih efekata i sposobnosti da poboljša zdravlje kose dok stvara lepe lokne ili talase. Evo šta treba da znaš o keratinskom uvijanju i kako se ono razlikuje od drugih metoda:
Keratinsko uvijanje kose je proces koji se obično obavlja u salonima i uključuje primenu keratinskih tretmana koji pomažu da se kosa oblikuje i ostane uvijena ili talasasta duže vreme.
Priprema kose: Kosa se prvo pere specijalnim šamponom koji priprema kutikulu (spoljni sloj kose) za upijanje keratina.
Nanošenje keratinskog tretmana: Keratinski proizvod se nanosi na čistu, vlažnu kosu. Ovaj proizvod obično sadrži visok nivo keratina, kao i dodatne hranljive sastojke.
Uklanjanje viška proizvoda: Nakon nanošenja, višak proizvoda se uklanja i kosa se ravnomerno raspoređuje.
Sušenje i peglanje: Kosa se suši fenom i zatim peglama za kosu se ispravlja. Peglanje pomaže da se keratin potpuno upije i da se formira željeni oblik.
Završavanje: Kosa se može ostaviti da se ohladi, a nakon toga se može dodatno stilizovati prema želji.
1. Keratinsko uvijanje VS. toplotno uvijanje (figaro, pegla za kosu)
2. Keratinsko uvijanje VS. vikleri
3. Keratinsko uvijanje VS. hemijsko uvijanje
Prednosti keratinskog uvijanja
Mane keratinskog uvijanja
Keratinsko uvijanje kose je sjajan način da postigneš dugotrajne, lepe lokne dok istovremeno poboljšavaš zdravlje kose.
Uvijanje kratke kose može biti izazov, ali postoje metode i trikovi koji mogu pomoći da postigneš sjajne rezultate. Bez obzira na dužinu kose, ovde su neki od najučinkovitijih načina da uviješ kratku kosu i postigneš željeni izgled:
1. Korišćenje pegle za kosu (figaro)
2. Korišćenje figara za uvijanje kose
3. Korišćenje viklera
4. Korišćenje krpica
5.Korišćenje čarapa (svežanj punđe)
6. Korišćenje fen i četke
Kratka kosa može biti izazovna za stilizovanje, ali sa pravim tehnikama i alatima možeš postići sjajne rezultate i uživati u različitim stilovima lokni ili talasa.
Da bi uvijena kosa što duže ostala u svom obliku, važno je pridržavati se nekoliko ključnih koraka i koristiti odgovarajuće proizvode. Evo šta možeš da uradiš da produžiš trajnost svog stila:
Koristi proizvode za zaštitu od toplote: Pre nego što koristiš toplotne alate (figaro, peglu za kosu, fen), nanesi sprej za zaštitu od toplote kako bi sprečila oštećenje kose i pomogla da se lokne bolje drže.
Nanesite proizvode za teksturu: Pre uvijanja, koristi proizvode poput pjene za kosu ili spreja za volumen kako bi poboljšala oblik i trajnost lokni.
Sušenje kose: Pusti kosu da se potpuno osuši pre uvijanja. Vlažna kosa može otežati postizanje trajnijih lokni.
Korišćenje pravih alata: Koristi kvalitetne alate za uvijanje. Figaro i pegla za kosu sa keramičkim ili turmalinskim premazom pomažu ravnomernom raspodeli toplote i dugotrajnosti.
Nanesite lak za kosu: Nakon što uviješ kosu, nanesi lagani lak za kosu kako bi fiksirala lokne. Ako želiš duže trajanje, koristi jači lak, ali pazi da ne preteraš kako kosa ne bi izgledala kruto.
Pusti da se kosa ohladi: Nakon što završiš sa uvijanjem, pusti kosu da se potpuno ohladi pre nego što je dotakneš ili prođeš prstima kroz lokne. Hladne lokne bolje zadržavaju oblik.
Izbegavaj dodirivanje kose: Prekomerno dodirivanje kose može je učiniti masnijom i smanjiti postojanost lokni. Pokušaj da minimalizuješ dodirivanje kose tokom dana.
Spavaj na svilenoj jastučnici: Svilene ili satenske jastučnice smanjuju trenje i pomažu da lokne ostanu glatke i očuvane.
Koristi čarape za spavanje: Ako želiš da očuvaš lokne, možeš uveče uvrnuti kosu u obliku punđe i obaviti je čarapom kako bi smanjila friz i očuvala oblik.
Omotavanje kose: Pomoću svilenog ili satenskog šal-a možeš omotati kosu pre spavanja da bi smanjila friz i očuvala stil.
Koristi sprej za obnovu: Koristi sprej za obnovu stila ili sprej za teksturu tokom dana kako bi osvežila lokne i dodala im volumen.
Izbegavaj prekomerno pranje: Često pranje kose može ukloniti prirodna ulja i proizvode za stilizovanje, što može uticati na trajnost lokni. Pokušaj da pereš kosu manje često.
Rad na manjoj količini kose: Ako imaš gustu kosu, radi u manjim sekcijama kako bi postigla bolje rezultate. Svaki pramen treba da bude potpuno uvijen pre nego što pređeš na sledeći.
Upotreba kvalitetnih proizvoda: Kvalitetni proizvodi za stilizovanje i zaštitu od toplote mogu znatno poboljšati dugotrajnost tvog stila.
Održavanje kose: Redovno šišanje i upotreba maski za kosu pomažu u održavanju zdravlja kose i njene sposobnosti da zadrži stil.
Prateći ove korake, možeš produžiti trajnost svojih uvijenih lokni i uživati u svom stilu što duže.
Simptomi su specifični, i pre navode na gastroenterološki nego na ginekološki problem.
8.5.2025. 11:46
Uskršnji i prvojamski praznici su uveliko prošli, i sada se mnogi bore sa detoksikacijom i kako se vratiti na zdrav režim ishrane.
7.5.2025. 9:09
Bez razmišljanja ih možete jesti kad god.
7.5.2025. 8:47
Simptomi su specifični, i pre navode na gastroenterološki nego na ginekološki problem.
8.5.2025. 11:46
Uskršnji i prvojamski praznici su uveliko prošli, i sada se mnogi bore sa detoksikacijom i kako se vratiti na zdrav režim ishrane.
7.5.2025. 9:09
Bez razmišljanja ih možete jesti kad god.
7.5.2025. 8:47
Proleće, osim što je period intenzivnog cvetanja i prijatnih vremenskih prilika, predstavlja i sezonu povećane koncentracije alergena, posebno polena.
7.5.2025. 8:19
Topli i sunčani dani su uveliko počeli, i verovatno postoje ljudi koji još uvek ne razmišljaju o zaštiti od sunca, iako su svesni da su došle temperature kao da je leto već počelo.
6.5.2025. 10:24
U niškom naselju Mramor, dete u svojoj obući pronašlo otrovnu stonogu. Ovaj insekt je uznemirio porodicu iz Niša, pa su potražili pomoć i putem društvenih mreža.
6.5.2025. 8:34
Glumac Ivan Ivanov veliku popularnost stekao je ulogom u najgledanijoj domaćoj seriji "Igra sudbine", u kojoj tumači lik Nebojše Tambure.
9.5.2025. 13:08
Ekipa "Exkluziva" istraživala je - koliko su naše javne ličnosti okrenute sportu ili ipak nisu, a na ovu temu govorio je glumac Luka Raco.
9.5.2025. 10:48
Nepoznati muškarac pokušao je kolima da uđe na imanje glumice Dženifer Aniston.
9.5.2025. 10:35
Ekipa "Exkluziva" bila je na jednom od 8 koncerata Marije Šerifović u Sava Centru, a tom prilikom sreli su pevačicu Editu Aradinović, koja se našla u publici.
9.5.2025. 10:01
Pevačica Zorana Pavić se prisetila uspomena sa početka karijere, kao i druženja sa kolegama.
9.5.2025. 8:07
Oni nisu uspeli da obezbede sebi siguran prolaz dalje, već će morati da se za opstanak u takmičenju bore u eliminacionom izazovu.
8.5.2025. 22:12