Jedna je od onih žena koja je uložila mnogo truda, rada i ljubavi u ono što radi, pa samim tim kako to obično biva uspeh nije izostao. Od kad zna za sebe volela je da hekla i naučila je to savršeno da radi. Heklala je iz hobija, ali onda je potražnja kupaca za njenih veštih ruku dela počela da raste i tako je odlučila da se osmeli i krene u preduteničke vode.

- Počela sam, što se kaže iz meraka, a onda je krenula zainterosvanost da raste i sve je postalo dosta ozbiljnije. Volim ono što radim, blisko je i dopada mi se, a to je najvažnije kad krenete u neki svoj posao, da ga ne radite sa mukom. Sada heklam i izrađujem haljine, džempere, kupaće kostime, torbe.. sve ono što je ženama blisko i dopadljivo, kaže za RINU Ajsela.

Velika podrška i pomoć u čitavom tom njenom poslu joj je svekrva, komadi se heklaju tradicionalnim tehnikama i to je ono što svaki njen rad čini zaista posebnim. Nema serijske proizvodnje, u pitanju su unikati. To je najverovatnije i ono što privlači kupce širom Srbije.

- Najviše porudžbina imam iz inostranstva, a kad je u pitanju Srbija onda su to Beograd i Novi Sad. Kako raste broj kupaca, tako raste i moja želja da im ponudim nešto novo, moja kreativnost. Želim da kroz svoj rad očuvam tradiciju i svu lepotu ručnog rada, jer je to zaista nešto posebno, dodaje Ajsela.

Kako bi otvorila svoju firmu koristila je subvencije Nacionalne službe za zapošljavanje. Putem konkursa su joj odobrena sredstva za izradu sajta, a njen poslednji do sada realizovani projekat finansiralo je i odobrilo Ministarstvo kulture i informisanja.  U pitanju su radionice heklanja koje su naišle na odlične reakcije. Dvadeset mladih polaznica na ovja način naučilo je tradicionalne veštine heklanja.

- Radionice su organizovane u dve grupe u trajanju od po mesec dana. Oduševljena sma odzivom i iskazanim interesovanjem mladih devojaka da nauče da heklaju. Svih 20 polaznica pokazalo je izuzetnu motivaciju i sve su savladale osnove heklanja, iako je većina došla bez ikakvog predznanja. Samo je par njih imalo priliku da drži heklicu u rukama, ostale se nikada ranije nisu susrele ni sa heklicom, niti koncem“, izjavila je ona.

Ajsela ima u planu da svoje radionice osim Sjenice proširi i na okolne gradove, kao i da osnuje udruženje žena koje se bave ručnim radom.

Povezane vesti