Prvo je živela u Nišu, sada u Beogradu, a ROĐENA JE U RUSIJI! Ona je doktorka opšte prakse i evo kako izgleda njen život: U početku sam imala JUŽNJAČKI AKCENAT
Iz rodne Moskve, došla je u Srbiju na razmenu studenata i u početku je živela u Nišu. Tamo je upoznala mnogo prijatelja, zahvaljujući kojima je naučila i naš jezik.
22.11.2024.|12:00
Izvor: Prva TV/A.B.
Podeli:
U Rusiju se povremeno vraćala, zbog porodice, a kasnije i zbog posla, ali u Srbiji aktivno živi već dve godine gde radi i dva posla.
Ona je doktorka opšte prakse i radi u Kliničkom centru Srbije, a o svojim kolegama ima samo reči hvale.
Zove se Aleksandra Gusak koja je, gostujući u emisiji "150 minuta", sa nama podelila svoje iskustvo življenja u Srbiji.
"Danas sam išla na polaganje testova vožnje i položila sam. Iz drugog puta. Učila sam vožnju u Pančevu, nisam htela da rizikujem u Beogradu, kod Slavije da vozim", kroz smeh priznaje Aleksandra i nastavlja:
"Ovde je bolja edukacija što se tiče dobijanja vozačke dozvole. poštuju se sva pravila, malo je surovije. Mnogo je teže ovde polagati, nego u Rusiji".
"Od 2022. godine sam u Srbiji za stalno. Dolazila sam i ranije, ali recimo tokom pandemije koronavirusa nisam, zbog restrikcija. Beograd se baš gradi, ovde je baš dinamično. Srbija ide napred to i primećuju i oni koji dugo nisu bili ovde. Ovde se baš osećam prihvaćeno.
"Moskva je malo dinamičniji grad od Beograda, tamo svi trče. Šta mi, Rusi, učimo od Srba to je - polako. Neki balans između posla i privatnog života. Mi smo uglavnom posvećeni poslu gde provodimo 24 sata i kada završimo sa poslom, mi pričamo o poslu. I mi koji nismo još nešto veliko postigli, samo trčimo jer želimo sve više i više. I ne znamo da uživamo, a ovde ljudi znaju da razgraniče. Puno rade, ali puno i odmaraju i onda se napravi neki lep balans i lep život", iskreno priznaje Aleksandra.
Srpski jezik je naučila sama, bez udžbenika, uz pomoć prijatelja i kolega, a kako je izgledala njena asimilacija u srpsko društvo i da li je nekada imala negativno iskustvo, pričala je Aleksandra u nastavku:
Džoslin Vildenštajn, švajcarska starleta poznata po brojnim estetskim zahvatima kojima je težila da postigne izgled mačke, preminula je u 84. godini u Parizu.
Džoslin Vildenštajn, švajcarska starleta poznata po brojnim estetskim zahvatima kojima je težila da postigne izgled mačke, preminula je u 84. godini u Parizu.
Dženifer Grej i Patrik Svejzi udružili su snage u filmu "Prljavi ples" (Dirty Dancing), ali su pre toga glumili par u "Krvavoj zori" (Red dawn), o čemu je glumica nedavno pričala.
Ko će se osećati kako da je na "raskršću", koga očekuju korenite promene, a ko će morati da uspori? Predstavljamo vam najdetaljniji godišnji horoskop za 2025!
Astrološkinja Ivana Kragović dobila je priliku da sa gledaocima Prve podeli svoju “zvezdanu” prognozu za 2025. godinu, za koju veruje da će biti jako zanimljiva.
Crvenokosi muškarci ne samo da privlače pažnju zbog svoje upečatljive pojave, već ih naučna istraživanja svrstavaju među najbolje ljubavnike. Evo zbog čega.
Kako izgleda život na selu jedne mnogočlane porodice, da li deca imaju iste mogućnosti za razvoj i napredak u odnosu na grad? Sve ovo otkriva nam nastavnica matematike i majka petoro dece Danijela Senić Ščekić koja nam se javlja iz Berana.
Kako uskladiti želje i potrebe sa partnerom? Kada su razlike poželjne, a kada su razlog za svađu?
Naši gosti su dr Aleksandar Milošević, urolog i seksolog i Biljana Ćulafić, psihoterapeut.
Beograd je i ove Nove godine bio jedna od najpopularnijih destinacija za strane turiste. Koliko stranih turista trenutno boravi u glavnom gradui iz koje zemlje nam dolazi najviše gostiju?
Jaser Havari, pedijatar iz Žarkova, u Srbiju je iz Damaska došao pre 40 godina. Zbog čega je za svoj drugi dom izabrao srpsku prestonicu, a za životni poziv lečenje dece, kako su ga Beograđani prihvatili i sanja li da se nekada vrati u Siriju?