Zato su baš oni bili gosti ovoga "Jutra" - humanitarka Tamara Misirlić, nastavnica istorije Ivana Janković i spasioci iz Sektora za vanredne situacije Davor Vidović, Saša Jeršić i Nikola Maksimović.

Oni možda naizgled deluju kao obični ljudi, ali imaju velika srca zahvaljujući kojima su ovo društvo u godini koju ispraćamo napravili malo boljim.

Oni su tihi heroji u svojim profesijama.

"Ova godina je i te kako bila uspešna. Više od 230 porodica je bilo zbrinuto za poslednjih šest godina humanitarnog rada. Ova godina je dobra zbog toga što sam dva puta bila u Africi. Gradili smo bunare za decu koja žive bez vode. Ove godine smo proširili rad i u Bosni i Hercegovini i na Kosovu i Metohiji. Po celoj Srbiji smo imali gradilišta", rekla je humanitarka Tamara, a na pitanje koja priča ju je 2024. godine najviše dotakla, ona se nije mnogo dvoumila:

"Priča o deki Miletu koji je živeo sam bez ikoga, bolestan, u ranama. Jeo je samo brašno i vodu. Kada sam došla, u toj kući je bilo i miševa i zmija. Izvela sam ga iz  te kuće. Bio je u hotelu dok smo kuću rekonstruisali. Sada ima sve uslove za pristojan život. Dobro je. 

Takođe izdvojila bih priču o sestrama Dimitrov iz Dimitrovgrada koje su spavale i živele sa ovcama u istoj kući. Pored stare kuće izgradili smo im novu kuću, i sada su i one dobro, imaju krov nad glavom i sve što im je potrebno", istakla je Tamara Misirlić.

U medijima se pisalo da je "prelepa Ivana omiljena profesorka u Užicu" i to je bio razlog da je pozovemo u naše "Jutro". Zanimalo nas je zašto je svi đaci obožavaju, kako ih ona uči istoriji i šta, pored znanja, Ivana još razvija kod dece, otkrila nam je upravo ova nastavnica istorije.

Foto: Prva TV Printcreen

"Ova godina je bila uspešna za mene i moju misiju, koju je prepoznala javnost i zbog toga sam izuzetno ponosna. To mi je dalo "vetar u leđa" kao profesoru istorije, a odnedavno i licenciranom turističkom vodiču, da sam shvatila da moj rad i profil "Stazama duha" ne prate samo mladi ljudi, već i roditelji i bake i deke. Trudim se da napravim inkluziju različitih vera i nacionalnosti", govori nastavnica istorije ističući da je manastir Studenica mesto koje je sve učenike najviše oduševilo i kom se uvek rado vraćaju.

Svoje životne priče doneli su i Davor Vidović, Saša Jeršić i Nikola Maksimović, iz Uprave za vatrogasno-spasilačke jedinice Sektora za vanredne situacije koji su bili aktivni učesnici u spasavanju ljudi u poplavama u Bosni i Hercegovini.

Nažalost bilo je još nemilih događaja u ovoj godini koju ispraćamo, a kako se naši spasioci nose sa tragičnim situacijama na poslu, pričali su u nastavku:

Povezane vesti