Rezultati brojnih studija sprovedenih u poslednjih 15 godina pokazali su da smanjena aktivnost tiroidne žlezde može dovesti do raznih komplikacija u trudnoći. Međutim, i trudnice koje imaju određene probleme sa štitnom žlezdom, bilo da je reč o hipo ili hipertireozi, mogu da vode zdravu trudnoću i zaštite svoje i bebino zdravlje uz adekvatnu terapiju.
Jelena je danas majka petoro dece, ostajala je u drugom stanju bez ikakvih poteškoća. Mada je imala problema sa održavanjem tih trudnoća jer su sve bile visokorizične, a njena doktoka, dr Jelica Bjekić Macut, smatra da je štitna žlezda dobrim delom uzročnik tih problema.
"Vrlo je moguće da nisam imala problema sa zatrudnjivanjem i da sam lako ostajala trudna zbog terapije koju sam i ranije pila. Svakako, od početka trudnoće sam pod nadzorom endokrinologa, jer znam da postoji velika opasnost od raznih deformiteta kod bebe, naročito ako se terapija ne menja u prva tri meseca", rekla je Jelena.
Kako problemi sa hormonima štitaste žlezde utiču na plod i koji je stil žvota mama koje boluju od nepravilnog rada štitne žlezde, kao i detaljniju Jeleninu priču o trudnoći i bolesti pogledajte u prilogu u nastavku:
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.